Skrzywiony w stronę policzka, wyrzynający się ząb mądrości

Witam, Wyrzyna mi się ząb mądrości, który skrzywiony jest w stronę policzka. Podrażnił mi ostatnio policzek do tego stopnia, że mnie on boli, oczywiście z dnia na dzień ból jest mniejszy, ale powoduje trudności w spożywaniu pokarmów. Proces wyrzynania trwa 3-4 dzień. Czy taka sytuacja kwalifikuje się do usuwania ósemki? Jeżeli tak czy możliwe jest przeprowadzenie takiego zabiegu z wykorzystaniem znieczulenia ogólnego? Czy znieczulenie miejscowe podawane w dziąsło jest bolesne?

Witam,
Proszę udać się na konsultację do stomatologa.
Utrudnione wyrzynanie nie jest bezpośrednim wskazaniem do usunięcia zęba.
O tym czy ósemkę trzeba usuwać powinien zadecydować ortodonta. Jeżeli faktycznie będzie rosła krzywo i nie ma szans na jej prawidłowe wyrośnięcie a co za tym idzie prawidłową funkcję w przyszłości to powinno się ją usunąć.
Usuwanie takie robi się w znieczuleniu przewodowym/miejscowym i powinno być to całkowicie bezbolesne. Znieczulenie ogólne nie jest wskazane przy tak niewielkim zabiegu , ale jest możliwe do przeprowadzenia.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło

Tak, ząb kwalifikuje się do usunięcia. Najlepiej przeprowadzić zabieg w znieczuleniu miejscowym - zupełnie bezbolesne. Oczywiście może Pan skorzystać z narkozy, jednak przy tak małym zabiegu powinien Pan się zastanowić czy warto.