Skupienia pobudzonych tyreoctyów układających się w struktury drobnopęcherzykowe niekiedy z cechami pobudzenia znacznego stopnia K - 3

Witam. Mam 49 lat niedawno wykryto u mnie kilka guzków w tarczycy, największy o średnicy 3,5 cm. Zrobiłam biopsję tarczycy prawego płata, oto jej wynik: Materiał obfity. Pośród elementów morfotycznych krwi i koloidu stwierdza się skupienia pobudzonych tyreoctyów układających się w struktury drobnopęcherzykowe niekiedy z cechami pobudzenia znacznego stopnia K - 3. Wskazana obserwacja do rozważenia usunięcie płata. Proszę o interpretację.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, zmiana nie jest jednoznacznie możliwa do oceny bez pełnego materiału histopatologicznego. proszę skonsultować się z endokrynologiem, który po osobistym badaniu oceni wskazania do leczenia operacyjnego.