Skurcz w klatce piersiowej i zawroty głowy podczas wykonywania ciężkiej pracy a możliwość nerwicy

Witam. Dzis podczas podczas pracy doznałem bardzo dziwnego uczucia. Mianowicie bylo to uczucie tak jak by skurczu w klatce. Zaraz po tym zajsciu zaczelo krecic mi sie w glowie i zrobilo mi sie zle na żołądku. Dodam tylko że wczoraj wykonywalem cięższą pracę i bylo ok. Może to być jakaś nerwica? Bo zaraz po tym oczywiscie glupie mysli w glowie. Robilem szereg badań: ekg, morfologia, OB, pluca oskrzela czyste, cisnienie krwi- wszystko jak najbardziej dobre. Co to może być? pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć podłoże zarówno somatyczne jak i psychogenne. Jeśli jednak wykonał Pan liczne badania dodatkowe, a wszystkie wyniki są prawidłowe, prawdopodobieństwo nerwicy jest jak najbardziej wysokie.