Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ziarniniak obrączkowaty - skuteczne metody leczenia

Witajcie. Od ponad 10 lat pojawia się u mnie ziarniniak obrączkowaty i lecze ziarniaka obrączkowatego obecnie mam 27 lat i z różnym skutkiem głównie wymrażanie azotem. Ostatnio dermatolog przepisal mi advantan i bedicort ale to nic nie daje, wymrażanie nie ma sensu bo mam straszne blizny a te grutki, czyli ziarniniak obrączkowaty ciągle pojawiają sie w innym miejscu na dloniach i stopach a teraz nawet na łokciach Czy istnieje skuteczna metoda pozbycia się ziarniaka? Czy są na to jakieś leki i Czy jakieś badania mogłyby pomóc w wyleczeniu ziarniniaka obrączkowatego proszę o pomoc. Co zrobic zeby ziarniniak obrączkowaty nie powracal i nie byl na coraz to nowych miejscach? Do jakiego lekarza powinnam pojsc zeby dostac jakies pomocne leki i metody leczenia? Mam dosyc, ten ziarniniak obrączkowaty jest bardzo uciązliwy.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Epidemiologia atopowego zapalenia skóry

W ostatnim czasie coraz więcej osób zgłasza się do lekarzy z objawami AZS. Profesor Jacek Szepietowski wypowiada się na temat epidemiologii atopowego zapalenia skóry.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Istnieje wiele metod leczenia ziarniniaka obrączkowego, w tym krwioterapia, miejscowe stosowanie kortyskosterydów, triamcynolonu, imikwimodu, takrolimusu, chirurgiczne usunięcie zmian, laser CO2, fototerapia i wiele innych. Leczenie powinno być dobrane indywidualnie dla każdego pacjenta. Warto także pamiętać, że przy wszystkich znanych dotychczas metodach po zaprzestaniu leczenia mogą wystąpić nawroty zmian skórnych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy