Skuteczność antykoncepcji awaryjnej u 23-latki

Witam. Jaka jest skuteczność tabletek "PO" i czy recepta od ginekologa jest płatna?

Lek. Tomasz Budlewski

Wszelkie wskazania do stosowania tego typu tabletek są ustalane przez ginekologa. Sądzi się, że skuteczności tych tabletek największa jest w pierwszej dobie, a następnie sukcesywnie spada. Nie można tutaj mówić o zapłacie za receptę, lekarz jeżeli uważa za konieczne zapisuję lek.