Czy skuteczność antykoncepcji jest uzależniona od wzrostu i wagi ciała?

Dzień dobry! Chciałabym się dowiedzieć czy skuteczność antykoncepcji jest uzależniona od wzrostu i wagi ciała. Czy skuteczność metody spada im kobieta wyższa i tęższa? Mam 21 lat i przy wzroście 190 ważę ok.70kg (68-72kg), a wskaźnik bmi wynosi w tym zakresie 19.4.-19.9.
21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Tabletki antykoncepcyjne wykazują całkowitą skuteczność u każdej kobiety pod warunkiem prawidłowego ich stosowania.
Istniało podejrzenie, że u kobiet tęższych u których zwiększona jest ilość tkanki tłuszczowej może dochodzić do zmniejszenia skuteczności tabletek. Badania kliniczne wykluczyły jednak tego typu zależność.
Pozdrawiam