Prawidłowy procent otłuszczenia ciała dla 14-latki

Mam 14 lat ważę 50kg a mój wzrost wynosi 161 cm. Obliczyłam procent swojej tkanki tłuszczowej. Wynosi on 22,10% zastanawiam się czy mieszczę się w normie, oraz jaki % tłuszczu jest idealny dla dziewczyny o moich wymiarach.

Witam serdecznie, Twoja zawartość tkanki tłuszczowej mieści się w normie :) Wskaźnik niedowagi oceniony na podstawie poziomu tkanki tłuszczowej szacowany jest poniżej 18-19%, zaś wskaźnik nadwagi szacuje się przy poziomie tkanki tłuszczowej przekraczającej ok. 25%. Jak zatem widzisz, znajdujesz się idealnie pośrodku :)