Zdrowe odżywianie - sposób na schudnięcie

Witam. Ważę 63 kg przy wzroście 161 i wieku 20 lat. Chciałabym zrzucić z 8 kg. Czy przy moim wzroście 161, 55 kg to byłaby prawidłowa waga? Ze swojego jadłospisu wyrzuciłam biały chleb, wszelkie słodycze, napoje gazowane oraz potrawy smażone na oleju. Staram się jeść pieczywo wasa, warzywka, owoce, wafle ryżowe, serki topione, pasztety, sery, różnego rodzaju musli z jogurtem lub mlekiem. Dbam o to, aby pić dużo wody. Jem 3 posiłki dziennie, co jakiś czas chrupię sobie w ciągu dnia jakiś owoc lub warzywko ;) W co powinnam urozmaicić swoją dietę, aby dojść do wymarzonej wagi? (moją słabością są słodycze i jeżeli już to "skubnę" sobie czasami jedno ciastko lub kilka paluszków ;) ) Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Wskaźnik BMI obliczony dla podanych przez Ciebie aktualnych wartości masy ciała i wzrostu, wynosi 24,3. Ponieważ wartości prawidłowe mieszczą się w granicach 19-24,5, oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa, ale znajduje się blisko górnej granicy normy. Przy założeniu utraty 8 kg wskaźnik BMI wynosiłby 21,2, czyli Twoja masa ciała znajdowałaby się mniej więcej w środku normy.

Opisane przez Ciebie działania jak najbardziej są prawidłowe i odnoszą się do zasad prawidłowego żywienia. Powinnaś jednak zmienić ilość przyjmowanych posiłków na 5 mniejszych oraz postarać się wyeliminować z diety słodycze. Pamiętaj także, że doskonały wpływ na normalizację masy ciała ma regularna aktywność fizyczna.