Skuteczność i koszt prostowania zębów u osoby dorosłej

Jaka jest szansa i koszt wyprostowania zębów u dorosłego człowieka (25 l.). Czy prostowanie jest skuteczne tylko w przypadku dzieci i nastolatków?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Leczenie ortodontyczne nie ma ograniczeń wiekowych. Warto jednak pamiętać, że w procesie tym niezbędna jest przebudowa kości (resorpcja w kierunku przesuwania i odbudowa za zębem), która u dorosłych przebiega znacznie wolniej niż u dzieci i młodzieży. Może to oznaczać dłuższy okres leczenia.
A propos kosztów, to są one bardzo zróżnicowane - w zależności od wady, rodzaju aparatu, czasu leczenia, itd. O szczegółach dotyczących ceny leczenia proszę porozmawiać z lekarzem ortodontą.