Trainer na krzywe zęby

Dzień dobry, chciałabym dowiedzieć się, czy aby wyprostować, choć w małym stopniu krzywą, wychyloną o kilka mm do przodu jedynkę, mogę zakupić tzw trainer na zęby, dostępne są trzy wersje twardości, jestem osobą pełnoletnią, nie stać mnie na aparat stały.

Dzień dobry. Każda siła, która działa na zęby jest siłą ortodontyczną, mogącą wywołać ruch zębów. Gryzienie ołówka, ssanie palca, (również u dorosłych), naciskanie na zęby językiem często prowadzą do wychylenia zębów. Zrozumiałe, że nakładka na zęby czyli to co Pani opisuje, może taką wychylona jedynkę wcisnąć. Musi Pani jednak pamiętć, że samemu trudno jest ocenić czy siła nie jest za duża, co może prowadzić do uszkodzeń korzenia oraz czy nacisk jest w odpowiednim kierunku. Istnieje ogromne ryzyko, że ząb przesunie się w innym kierunku niż Pani chce. Dlatego raczej odradzam przesuwanie zębów na własną rękę. Pozdrawiam Urszula Jarosz

Nie radzę na własną rękę próbować prostować zębów, gdyż to ryzykowne. Leczenie ortodontyczne to znacznie bardziej skomplikowany proces, niż się wydaje. Polecam skonsultować się z ortodontą, który zaproponuje plan leczenia i poinformuje o kosztach. Aktualnie wiele gabinetów stomatologicznych oferuje system płatności ratalnej, dlatego też proszę przemyśleć założenie aparatu stałego. Jeśli wada jest mała, koszt całego leczenia też proporcjonalnie się zmniejszy.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
facebook.com/badzbystry