Skutki ciągłego brania tabletki "po"

Czy częste branie tabletek po może wywołać groźne skutki uboczne. Pisząc częste mam na myśli raz na 2 tygodnie. Nie mogę stosować tabletek antykoncepcyjnych a na prezerwatywy jestem uczulona (latex wywołuje u mnie wysypkę). Z moim partnerem nie planujemy jeszcze dzieci, a częstotliwość stosunków jest taka raz na tydzień lub dwa, ponieważ pracuje on w innym mieście. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Tabletki po są przeznaczone do okazjonalnego stosowania. Nie należy ich stosować jako regularną metodę antykoncepcji.

Należy udać się do ginekologa aby dobrać właściwą dla Pani formę antykoncepcji.
Pozdrawiam