Skutki uboczne Betadrine

Witam! mam pytanie.. Czy stosowanie kilka razy dziennie i codziennie kropelek do oczu Betadrine może mieć jakieś swoje późniejsze powikłania/ działania niepożądane? Czy wpływa to w końcu jakoś źle na oczy czy "nic się nie dzieje złego" ? pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, krople powinny być stosowane zgodnie z zaleceniem lekarza, z reguły przez okres maksymalnie 5 dni. Jak każdy lek, również krople Betadrin posiadają działania niepożądane, zarówno miejscowe (zaburzenia widzenia, podrażnienie, pieczenie oczu), jak i działania ogólnoustrojowe (zawroty głowy, zaburzenia pracy serca). Szczegóły znajdują się w ulotce leku.