Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skutki uboczne stosowania leku Citalopram

Witam, biorę leki z grup SSRI od wielu lat z powodu napadów lękowych. Uczestniczę w psychoterapii. Od 10 dni biorę Citalopram w dawce 10mg. Czuję się cały czas bardzo źle tzn. mam zawroty głowy, jestem senny, "pijany", ociężały. Zero poprawy. Przy Escilatopramie nie miałem takich kłopotów. Czy 10 dni to wystarczający czas, by stwierdzić, iż nie zmniejszające się efekty uboczne i brak poparwy to znak by zmienić Citalopram z powrotem na Escitalopram?
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Rozpoznanie nerwicy

Witam Pana,
10 dni to czas kiedy Citalopram zaczyna działać i na pełne spektrum oddziaływania preparatu należy jeszcze poczekać co najmniej tydzień. Jeśli niepokojące objawy będą się nadal utrzymywać proszę skonsultować zmianę preparatu z lekarzem prowadzącym Pana leczenie.

Pozdrawiam serdecznie!

0

Dzień dobry, zachęcam pana do kontaktu z lekarzem, który przepisał lek. On najlepiej panu odpowie na te pytania i mając świadomość historii pana leczenia i pana specyficznych reakcji, może pomóc. Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy