Słaba odporność a planowanie dziecka

Witam, Moje pytanie dotyczy tego czy mając słabą odporność od zawsze mogę jakoś przejść przez ciążę i urodzić zdrowe dziecko?Mam 27 lat i coraz częściej myślę o dziecku. Od zawsze jestem podatna na infekcje. W ciągu roku jestem chora tak poważnie (tzn. że leżę w łóżku) z 3-4 razy i co najmniej 2 razy w roku biorę antybiotyk (zapalenie gardła/zatok). Chociaż dbam o siebie to niestety łatwo łapię infekcje. Po antybiotykoterapii często łapię grzybicę pochwy, w stanach osłabienia opryszczkę.

Lek. Tomasz Budlewski

Każda infekcja w ciąży wiążę się z ryzykiem dla płodu, jednak bez przesady, dobrze prowadzona ciąża i dbanie o siebie jak najbardzije umozliwia urodzenie zdrowego dziecka. Jednak może przed zajściem w ciąże udać się do immunologa i wykluczyc jakieś zaburzenia odporności, zawsze lepiej wyjaśniac takie rzeczy przed ciążą, potem mozliwości diagnostyki i leczenia są ograniczone.