Śladowe zwyrodnienie typu spondylosis simplex w segmentach lędźwiowych

Dzien dobry, Chialabym przestawić mój opis zdjęcia rentgenowskiego kręgosłupa lędźwiowego : Śladowe zwyrodnienie typu spondylosis simplex w segmentach lędźwiowych z retropozycja kręgu L5,zwezajaca otwory miedzykregowe L5_S1.Śladowa lewostronna skolioza.Poza tym kręgosłup L_S i stawy krzyżowo-biodrowe bez zmian. Proszę o odpowiedz co powinnam zrobić gdyż bol i uczucie ciagniecia w okolicy ledzwiowiej przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu.Te objawy mam już około 3 lat.Do jakiego lekarza isc?

Opisy radiologiczne powinien komentować radiolog, ja bez badania fizykalnego i wywiadu lekarskiego nie mogę podjąć się interpretacji bo po prostu mam za mało danych.
Ale przy ww objawach ortopeda lub neurolog mogą pomóc. Macie też we Wrocławiu osteopatów można pójść tym tropem.