Zmniejszona lordoza lędżwiowa, śladowa lewostronna skolioza
Witam zrobiłem zdjęcie RTG kręgosłupa i otrzymałem opis po badaniu i nie wiem czy mam jakieś uszczerbki proszę o wyjaśnienie ; OPIS to; Zmiejszona lordoza lędżwiowa . Śladowa lewostronna skolioza. Tarcze miedzykregowe zwężone . Krawędzie trzonów przerośnięte osteofitycznie. Wielopoziomowe konflikty wyrostków kolczystych.Bardzo proszę o wyjasnienie serdecznie dziękuję.

MĘŻCZYZNA, 58 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Wynik opisuje typowe dla wieku zmiany zwyrodnieniowo wywórcze, które mogą powodować dolegliwości bólowe kręgosłupa. Ulgę może przynieść fizykoterapia oraz ćwiczenia odciążające i wzmacniające kręgosłup.