Zmniejszona lordoza lędżwiowa, śladowa lewostronna skolioza

Witam zrobiłem zdjęcie RTG kręgosłupa i otrzymałem opis po badaniu i nie wiem czy mam jakieś uszczerbki proszę o wyjaśnienie ; OPIS to; Zmiejszona lordoza lędżwiowa . Śladowa lewostronna skolioza. Tarcze miedzykregowe zwężone . Krawędzie trzonów przerośnięte osteofitycznie. Wielopoziomowe konflikty wyrostków kolczystych.Bardzo proszę o wyjasnienie serdecznie dziękuję.

Aleksander Ropielewski

Wynik opisuje typowe dla wieku zmiany zwyrodnieniowo wywórcze, które mogą powodować dolegliwości bólowe kręgosłupa. Ulgę może przynieść fizykoterapia oraz ćwiczenia odciążające i wzmacniające kręgosłup.