Słodycze a ból nerki

Witam. W tamtym roku prowadziłam dietę, zero słodyczy sam nabiał, i potem zrobiłam test na tolerancję glukozy wyszło ze mam lekko nie tolerancję, mam małe kamyki na nerkach i przy zjedzeniu słodyczy za każdym razem boli mnie nerka, czy to coś ma ze sobą wspólnego? Jem je rzadko ale jak już zjem to boli.

Dzień dobry,

być może nadmiar białka w diecie przyczynił się do Pani dolegliwości. Proszę pamiętać o piciu odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia. Nie znając pani jadłospisu, nic więcej nie mogę doradzić.
Pozdrawiam

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Nadmiar białka w diecie negatywnie wpływa na pracę nerek i w konsekwencji prowadzi do wielu zaburzeń w prawidłowym ich funkcjonowaniu. Brakuje jednak informacji o Pani sposobie żywienia, być może nie słodycze a inne elementy Pani diety są odpowiedzialne za ból w nerkach. Przy kamicy nerkowej, także zaleca się odpowiednią dietę. Zachęcam do skorzystania z porad dietetyka, który przeanalizuje sposób żywienia i udzieli wskazówek żywieniowych.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Filtrujemy...czyli jak żywienie wpływa na funkcjonowanie nerek. http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/swiatowy-dzien-nerek.html?c=7