Śluzowato-wodniste stolce u 5-miesięcznego dziecka

Dzień dobry, moja córka (5 miesięcy, karmiona piersią) robi sluzowato-wodniste, wsiąkające w pieluchę kupy. Dziś pojawiła się krew. Jestem na diecie bezmlecznej, ale zjadłam wczoraj makaron z sosem "bolonez", czy to mogło być powodem obecności krwi? Jakie badanie stwierdzi czy jest skaza białkowa u córki? Skórę na gładziutką. Do jakich lekarzy wybrać się oprócz pediatry aby sprawdzić stan zdrowia jelit córki? Ma też 25-30leukocytów w moczu, po furaginie lub biseptolu miewa 10-12. Czy to ok?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Przyczyną pojawienia się krwi w stolcu może być reakcja alergiczna. W celu wyjaśnienia przyczyny konieczna jest jednak konsultacja lekarska. Podwyższona zawartość leukocytów może świadczyć o zakażeniu układu moczowego, ale również przyczyną może być zanieczyszczenie próbki moczu w czasie pobierania - przed pobraniem moczu konieczne jest dokładne umycie okolic intymnych - lekarz powinien udzielić niezbędnych informacji na temat techniki pobierania moczu u niemowlęcia. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaleci dalsze właściwe postępowanie. Jeśli będzie taka konieczność, lekarz może również wystawić skierowanie do poradni specjalistycznej. Pozdrawiam.