Przelewanie się w brzuchu i rzadkie stolce u niemowlaka

Mojej 4miesiecznej córce strasznie przelewa się w brzuszku i robi co 2 dni dość rzadkie i bardzo śmierdzące kupy. Na dodatek bardzo często oddaje gazy które też śmierdza jak kupa. co może dolegać mojej córce?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie napisała Pani podstawowych informacji dotyczących żywienia dziecka. Czy dziecko jest karmione naturalnie czy mlekiem sztucznym, czy wprowadzała Pani do diety dziecka już jakieś produkty, czy u córki występują jakieś alergie lub skaza białkowa.
Z opisanym problemem najlepiej zgłosić się z dzieckiem na wizytę kontrolną do pediatry.
Po zebraniu pełnego wywiadu z Panią i zbadaniu dziecka ustalenie przyczyny występowania biegunkowego stolca o przykrym zapachu będzie bardziej prawdopodobne.