Gazy i przelewanie w brzuchu u 2,5-latka po syropie Gastrostuss Baby

Witam,synek 2,5 roku ma stwierdzony w wywiadzie refluks. Częste odbijania i ulewania po mleku, do tego przewlekła chrypka. Dostał syrop Gastrostuss Baby. Ulewania zniknęły jak ręką odjął. Jednak mam wrażenie kiedy zostanie podany na noc powoduje gazy i przelewanie w brzuszku co przeszkadza dziecku. Czy powinnam zmniejszyć dawkę. Zaleceniem jest podawanie tylko po śniadaniu tylko wtedy występowało ulewanie. Sporadycznie dostawał przed snem i wyst. gazy. Czy zrezygnować z dawki przed snem.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję kontakt z lekarzem prowadzącym leczenie. Konieczna jest wizyta kontrolna. Po ponownym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.