Śmiertelność w przypadku wrodzonego zespołu niedorozwoju lewego serca

czy zespół niedorozwoju lewego serca. wada wrodzona serce o charakterze złożonym z przewodozależnym przepływem systemowym to smiertelna wada

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku tego typu wady konieczna jest interwencja kardiochirurgiczna. Przy braku specjalistycznej interwencji wada może okazać się śmiertelna.