Spacer z dzieckiem leczonym na NEC

Witam !!! Mam pytanie odnośnie spaceru z dzieckiem mianowicie syn urodził sie 22 lipca w 31 tc do 31 pażdziernika przebywał w szpitalu był leczony na NEC czy ubrawszy dziecko i owijając je w kocyki można sobie tak wyjść na spacer na godzinkę z domu?

jeśli nigdy nie był na dworze to trzeba stopniowo oswajać go z chłodnym powietrzem , wpierw wietrzyć pokój , potem po 15 minut spacer , potem 20 itd.