Nadmierne pocenie się u 4-miesięcznego dziecka

Witam. Moja córka od jakiegoś czasu strasznie się poci. Podczas jedzenia a nawet podczas zwykłego leżenia i bawienia się, córka ma 4 miesiące czym może być to spowodowane?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Konieczny pilny kontakt z pediatrą. Objaw ten nie jest specyficzny dla jednego schorzenia, jednak należy zdiagnozować przyczynę. Proszę na początku wykluczyć najbardziej błahe przyczyny - dziecko jest zbyt ciepło ubierane, mieszkanie/pokój w którym przebywa dziecko nie jest wietrzone. Przyczyną mogą być np. wrodzone wady serca lub zaburzenia hormonalne. Niezbędne badanie kliniczne dziecka przez specjalistę pediatrii i badania dodatkowe.