Spadek cukru we krwi a zawroty głowy

Witam. Obudzilem sie dzisiaj wczesnie rano i bylem bardzo glodny, burczalo mi w brzuchu i mialem lekkie zawroty glowy. Zjadlem 4 kanapki i mimo to czulem ,ze chce mi sie jesc..lezalem jeszcze w lozku i czulem sie coraz gorzej. Pobieglem do kuchni napić sie slodkiego soku i zjadlem mambe i sie poprawilo. Domyslam sie ze spadl mi cukier..jestem przeziebiony i nie mam apetytu za bardzo..dzien wczesniej malo jadlem. Co może byc przyczyna?

Dzień dobry,

W Pana przypadku wskazane jest poszerzenie diagnostyki. Proszę udać się do lekarza. Warto wykonać przedłużony test OGTT z jednoczasowymi oznaczeniami glukozy i insuliny oraz po dokładnym zebraniu wywiadu rozważyć wykonanie 72 h próby głodowej w warunkach szpitalnych.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz