Spadek libido a uzależnienie od porno i masturbacji

Witam, mam 25 lat i moje libido pikowało , na początku myślałem że to przez moją dziewczyne która mnie zdradziła , ale po zdradzie nadal miałem na nią ochotę i seks był ok , ale zacząłem się częściej masturbować i oglądać cięższe porno , gdy uświadomiłem sobie że to przez porno i masturbację libido spadło na dno ... Dochodzi do tego stres i nerwy w pracy . Z tąd moje pytanie czy libido wzrośnie wkońcu? dodam że już zero porno i masturbacji . I czy mogę współżyć z partnerką podczas odwyku ?

Spotkałem się z zaleceniami całkowitej abstynencji od seksu, ja takich poglądów nie podzielam.
Może warto byłoby rozważyć wizytę u dobrego psychologa klinicznego, by wypracować bardziej efektywne metody radzenia sobie ze stresem związanym z pracą?
W Bydgoszczy jest Pani dr seksuolog psychiatra Izabella Strzelecka.
Pozdrawiam. JW, www.seksuologia.com