Spadek wagi u starszej osoby a chłoniak śledziony

Witam. Moja babcia miała bóle brzucha, spadła jej waga, wyglądała źle. Przeprowadziliśmy masę badań z których najpierw wynikało ze to chonniak kolo śledziony, potem ze rak trzustki. Kolonoskopia wykluczyła jelita. Po laparoskopii okazało się też ze trzustka jest w porządku, jedynie był obecny płyn w jamie brzusznej. Lekarze stwierdzili ze to jakieś zapalenie ale sami też nie wiedzą jaka jest przyczyna. Proszę o małą poradę co jeszcze może być powodem takiego stanu. Czy może to być toczeń? Jj

Lek. Tomasz Budlewski

Być może warto byłoby wykonać jeszcze powtórne lub pierwsze TK jamy brzusznej. Następnie proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po przeanalizowaniu wszystkich już wykonanych badań będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.