Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spadek wagi, wymioty i niechęć do jedzenia po imprezie

troszke zabalowalam pare dni temu, pol dnia nastepnego wymiotowalam i schudlam okolo 1,5 kg, teraz boli mnie brzuch ale tak jakby z glodu, a jak chce zjesc to mi nie wchodzi, wiec staram sie wiecej pic, co mi dolega? jak temu zaradzic?
ponad rok temu

Właściwości kwasów omega-3

Kwasy omega-3 są bardzo ważnym składnikiem, który powinien być obecny w naszej diecie. Istotnych informacji nt. właściwości i zastosowaniu ich w medycynie udziela dr Leszek Walentynowicz, lekarz rodzinny.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Najprawdopodobniej wymioty oraz złe samopoczucie były spowodowane nadmiernym spożyciem alkoholu. Niechęć do jedzenia może wynikać z obawy o ponowne wystąpienie wymiotów. Powinna Pani spróbować jeść niewielkie porcje lekkostrawnych posiłków stopniowo urozmaicając dietę. Jeśli jadłowstręt nie ustąpi w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u lekarza.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Witam, 1,5 kg, które straciłaś to tylko i wyłącznie skutek odwodnienia. Twój organizm jest zatruty poprzez nadmierne spożycie alkoholu i musi minąć trochę czasu, aby mógł się zregenerować. W takich sytuacjach z pewnością należy dużo pić wody oraz np. soków warzywnych i spożywać posiłki raczej ciepłe, płynne (zupy). Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy