Spadki wagi po odchudzaniu

Witam. Ponad rok temu postanowiłam trochę schudnąć i udało się z 76kg do 62kg, w diecie było dużo nabiału, nadal jem duzo nabiału (kefiry,jogurt naturalny,jogurty,sery)ale bardziej chodzi o to ze teraz zjem słodycze czasem parę razy w tygodniu nie jest to jakaś ogromną ilość tylko do smaku, czasem nawet pojawi sie jakas pizza,staram się jeść regularnie, oczywiście dużo się ruszam, staram się kontrolować co jem i wagę, ale mimo tego waga potrafi spaść do 59kg.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam,
Podała Pani zbyt mało informacji, by można było wywnioskować, co jest przyczyną spadków masy ciała. Możliwe, że spożywa Pani zbyt mało kalorii w stosunku do aktualnego zapotrzebowania energetycznego organizmu, bądź przyczyna jest bardziej złożona. Odpowiednia w tym przypadku byłaby konsultacja z dietetykiem, podczas której zostałyby przeprowadzone: dokładny wywiad żywieniowy, analiza dzienniczka żywieniowego, ostatnich wyników badań, co mogłoby się przyczynić do właściwej diagnozy.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.
Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!
Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

warto również przeczytać:
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/10-aspektow-zycia-na-ktore-wplywa-zdrowa-dieta.html?c=9