Spanie w dzień i uczucie zmęczenia

Mam problem, otóż śpię zbyt wiele czasu, tzn, w nocy zawsze 7/8h i niestety w południe potrafię spać od 2 do 4h, ciągle jestem zmęczony. ćwiczę regularnie siłowo/wytrzymałościowe , mam 22 lata, studiuję. Odżywiam się poprawnie (przynajmniej tak sądzę) 5 posiłków dziennie, nie pomijam warzyw i owoców, jem ryby, owsiankę, susz, biorę tabletki z magnezem. Nie pije kawy, alkoholu poza lampką wina dziennie ale palę. Skąd może brać się to ciągłe zmęczenie, nawet jak nie ćwiczyłem było tak samo.

Sugerowałabym na początek wizytę u lekarza i wykonanie podstawowych badań biochemicznych wraz z diagnostyką chorób tarczycy (TSH), gdyż być może ma Pan problemy zdrowotne manifestujące się w taki sposób. Może być także, że Pana odczucia są naturalne i wynikają z naturalnego zmęczenia organizmu. Aktualnie żyjemy w świecie kultywującym pośpiech i pracę na pełnych obrotach przez całą dobę. Wszyscy mamy wizerunek człowieka, który ma wiecznie dużo siły i energii na pracę, ćwiczenia i jeszcze imprezy wieczorem. Niestety nasz organizm to delikatna maszyna, która wymaga odpowiedniej regeneracji (szczególnie w okresie zimowym) i czasami ospałość jest po prostu sygnałem, żeby w naturalny sposób zwolnić i pozwolić organizmowi odpocząć. Szczególnie duży wysiłek fizyczny podczas ćwiczeń jest skorelowany ze zwiększonym zapotrzebowaniem na odpoczynek. Także proszę na wszelki wypadek sprawdzić czy wszystko jest w porządku, ale też nadmiernie się nie przejmować takim stanem i trochę zwolnić tempo życia na jakiś czas. Życzę powodzenia.