Spłycenie lordozy lędźwiowej w wyniku MR

Witam, otrzymałam właśnie wynik Wynik badania MR: spłycenie lordozy lędźwiowej, w odcinku L3-S1 kręgosłupa wypukliny tylne centralne do ok. 2,5-3,5 mm, największa na poziomie L5/S1, która lateralizuje na stronę lewą. Zmiany nieco modelują worek, szerokość kanału kręgowego wynosi do ok. 14-15 mm. Czy może mi Pan/Pani to wytłumaczyć?

Opisano zmiany zwyrodnieniowe kregoslupa, moga one dawac dolegliwosci bolowe i ograniczac sprawnosc - nie podala Pani zadnej informacji o swoich dolegliwosciach, wiec trudno mi sie ustosunkowac do samwgo opisu. Proponuje pojsc z wynikiem do lekrza zlecajacego badanie lub rehabilitanta