Spłycona fizjologiczna lordoza odcinka lędźwiowego, stożek końcowy rdzenia i cauda equina niezmienione

Badanie przeprowadzono na aparacie GE Signa HDxt1,5T. Wykonano sekwencje FSE i FRSE uzyskując obrazy T1 i T2- zależne w płaszczyznach poprzecznych, czołowych i strzałkowych. Badanie w zakresie od Th11 do kości krzyżowej. Spłycona fizjologiczna lordoza odcinka lędźwiowego. Stożek końcowy rdzenia i cauda equina niezmienione. Naczyniak trzonu L2 śr.15mm. Drobne zaostrzenia kostne na krawędziach trzonów. L3/L4,L4/L5: Nieznaczne uogólnione uwypuklenie krążka m/kręgowego z impresją na worek oponowy. N
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty