Sporadyczne krwawienie w trzecim tygodniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Od 10 miesięcy stosuję Yasminelle. Niekiedy zdarza mi się dostać wcześniej krwawienie, tzn. przed końcem całego blistra, jakieś 2-4 tabletki pozostają mi jeszcze do wzięcia (zdarzyło się tak z 3razy, nie pod rząd). Mówiłam o tym swojemu ginekologowi, ale on powiedział mi, że czasem tak się zdarza ze względu na małą zawartość hormonów w tych tabletkach. Nie chciał zmienić mi ich na inne ze względu na moje 2 torbielki na piersi. Poza tym stwierdził, że to pewnie przez stres lub zmianę klimatu. Chciałam się dowiedzieć, czy mimo tego, mam zachowaną skuteczność antykoncepcyjną i czy powinnam robić 7-dniową przerwę, jeśli wcześniej dostaję krwawienie. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

Witam! Zdecydowanie zgadzam się z opinią Pani ginekologa. Jeżeli krwawienia pojawiają się sporadycznie jedynie w trzecim tygodniu blistra, to przy Pani pozostałych zaburzeniach, nie ma wskazań do zmiany preparatu. W obecnej sytuacji skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana i nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia. Należy również przyjmować tabletki zgodnie z zaleceniami producenta, tj. wg schematu 21+7. Pozdrawiam