Sposób działania Paracetamolu w ciąży?

Jak dziala paracetamol? W uk daja go na wszystko, jestem w 4 miesiacu ciazy i jestem przeziebiona, lekarza mi go kazal brac na wirusa do 4-6 tabletek dziennie czy to nie zaszkodzi dziecku? Wszyscy wiemy jak tu lecza wiec prosze o rade.

Magdalena StusiĹska

Paracetamol to bezpieczny środek, który można przyjmować po pojawieniu się umiarkowanego lub silnego bólu, a także w razie gorączki. Żadne dotychczasowe badania nie wykryły szkodliwego wpływu paracetamolu na płód. Należy jednak przyjmować jedynie najmniejszą skuteczną dawkę leku.