Sposób założenia koronki na zęba

Mam załozona koronke na górnej 4 , moje pytanie czy koronka powinna byc pod dziasłem jak naturalny zab. Bo ja mam wrazenie,ze koronka została przyklejona na zab i pomiedzy koronka a dziasłej jest przerwa tzn czuje swojego zeba. Dentysta twierdzi ,ze koronka zarosnie dziasłem? czy to prawda czy dziasło opadnie 1-2 mm na koronke? czy koronka została nieprawidłowo załozona?

Dzień dobry!
Korona osadzona na zębie powinna sięgać do brzegu dziąsła, lub 0,5 mm pod. W czasie opracowywania zęba przez lekarza stosuje się techniki odpychające dziąsło od brzegu oszlifowanego zęba w celu pobrania dokładnego wycisku. Po takim zabiegu zdarza się że dziąsło nieznacznie się cofa. Mogą na to wpływać też inne czynniki, np.: kształt obrzeża korony tymczasowej, technika cementowania, żywy/martwy ząb, sposób szczotkowania zębów, przeciążenie zęba itp.
Proszę wykonywać polecenia dentysty co do sposobu szczotkowania i proszę dać sobie czas na regenerację dziąsła (czasem nawet 3 miesiące). Jeżeli to nie poskutkuje, wtedy należy rozważyć inne sposoby rozwiązania problemu.
Z życzeniami zdrowia, K.Sławecki!