Czy trzeba wymienić koronkę zęba?

Witam. Miesiac temu zalozylam koronke na zebie. Dolna 4. Niestety zab caly czas uwiera, jest za duzy i byl juz 2 razy spilowany. Czy w takiej sytuacji bedzie uwazglediona reklamacja i czy powinnam zalozyc nowa koronke?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli założona koronka powoduje u Pani uczucie uwierania, to najprawdopodobniej została ona źle dopasowana. Należy pamiętać, że czas adaptacji do nowej koronki powinien chwilę zająć, jednak nie jest to długi proces i jeśli dyskomfort występuje przez dłuższy okres, to jest to błąd przy dobraniu koronki. Jeżeli zabiegi piłowania nie przyniosły pozytywnych efektów, to fakt złego dopasowania korony zęba jest podstawą do reklamacji.

Nasi użytkownicy już pytali o podobne problemy, dlatego poniżej przesyłam odpowiedzi od naszych ekspertów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-jest-postepowanie-w-przypadku-zle-wykonanej-korony

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dyskomfort-po-zalozeniu-korony-zebowej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.