Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sposoby leczenia refluksu żółciowego

3 lata po usunienciu pecherzyka zolciowego zachorowalam na reflux zołciowy.Mimo leczenia proursanem i contrologem w dawce 40 i 20 oraz 3 razy dziennie prokit nie odczuwam poprawy.Czy reflux mozna skutecznie wyleczyc? Czy sa jeszcze jakies inne leki ktore sie na ta chorobe stosuje.Trzymam oczywiscie diete i spie wysoko Czy proursam mozna brac w dzien? Branie na noc wzmaga u mnie reflux.Jesli tak to czy brac go w jakims odstepie od posiłkow? Prosze o pomoc bo jestem zrozpaczona.
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Wskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które służy ocenie stanu układu pokarmowego. Czy wiesz, jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski Chirurg

Sanowna Pani - rzeczywiście refluks alakliczny stanowi barddzo duży problem w leczeniu.
Proursan - jak najbardziej. Proponowałbym dodatkowo Gasprid 3x10 mh przd głównymi posiłakmi. Niestety, dalsze ustalenie lecezenia jest możliwe tylko po bezpośrednim badaniu
Szanowna Pani – zbyt mało mam informacji, o Pani stanie zdrowia. Jeżeli Pani chce, abym przeanalizował dane wynikające z pani badań i historii choroby, proszę o kontakt.
w.kawiorski@wp.pl

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy