Sposoby na skuteczne odchudzanie i pozbycie się rozstępów

Chciałabym trochę schudnąć. Mam 13 lat, 160 cm wysokości i ważę do 57 kg. Głównie zależy mi na tym by zrzucić trochę z bioder, ponieważ mam w nich 86 cm. Na udach niestety zaczęły pojawiać się rozstępy. Ogólnie mam figurę o kształcie gruszki co bardzo mi się nie podoba. Zależy mi by w jak najkrótszym czasie zrzucić kilka kg. Tylko jak? :(

Witam! Na początku powinnaś wiedzieć, że rozstępy pojawiają się na skutek zmian hormonalnych – czyli najczęściej w wieku dojrzewania, podczas gwałtownego przybierania na masie ciała czy też np. w czasie ciąży. Można im zapobiegać lub je redukować poprzez zabiegi w salonie kosmetycznym np. mezoterapią igłową lub/i dzięki codziennej pielęgnacji skóry – nawilżanie jej – stosowanie kosmetyków nawilżających/na rozstępy. Dodatkowo same ćwiczenia jak i sama dieta mogą nie przynieść pożądanych efektów w postaci utraty tkanki tłuszczowej. Warto więc oprócz ćwiczeń zmienić nieco swoje zachowania żywieniowe. Pomocne tu będą artykuły http://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-zasady-zdrowego-odchudzania oraz http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe Jesteś w wieku dojrzewania – twoje ciało stale się zmienia i waga może w szybkim czasie ulec zmianie. Ważne, abyś nie stosowała popularnych diet odchudzających, przez które wiele kobiet ma problemy zdrowotne i efekt jojo – podsumowując nie warto! Jeśli chodzi o ćwiczenia powinnaś wiedzieć, że najlepsze treningi spalające tkankę tłuszczową to połączenie treningu siłowego – 15-20 minut z treningiem wytrzymałościowym – ponad 30 minut do 40-50 minut. W sumie daje to około 1 godzinę ćwiczeń 3-5 razy w tygodniu. Jazda na rowerze czy pływanie jest jak najbardziej w porządku, ale dodaj do niej ćwiczenia siłowe – brzuszki, damskie pompki i inne. Świetne są treningi Ewy Chodakowskiej lub te z naszej strony www.abccwiczenia.pl np. http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-na-brzuch-miesnie-skosne http://portal.abczdrowie.pl/pilates-na-plaski-brzuch Powodzenia, mgr inż. Aleksandra Kilen-Zasieczna