Spóźniająca się miesiączka a podejrzenie ciąży

Witam! Miałam okres ostatni 29 września, trwał 7 dni do 6 października! 6 oraz 13 października współżyłam z chłopakiem, lecz stosunek był przerwany, bo nie skończył on we mnie. Okres mam zazwyczaj regularne co 28-31 dni. Dziś jest już 6 listopad, ale okresu nie mam. Mam ogromny strach o ciążę, ponieważ to już moja 2 nieplanowana. Nie robiłam jeszcze testu ciążowego, ale strasznie bolą mnie jajniki oraz czuję takie pieczenie w pochwie. Ponadto mam takie bóle żołądka, ciągle mi się beka, odbija, trzustka też mnie boli. :((( Proszę o odpowiedź...

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Trudno mi tu cokolwiek doradzić poza tym, że powinna Pani zrobić test ciążowy. Oczywiście nie ma całkowitej pewności, że jest Pani w ciąży, bo miesiączka może się spóźniać z bardzo wielu powodów, ale nie ulega wątpliwości, że nie ma stuprocentowo pewnej metody antykoncepcji, a dodatkowo stosunek przerywany nie należy do tych najskuteczniejszych. Należy po prostu zrobić test ciążowy. Jeśli wynik będzie negatywny, a miesiączki nie będzie jeszcze przez jakiś czas to należy skonsultować się z ginekologiem, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku. Pozdrawiam!