Spożywanie odżwyki białkowej

Waze 83kg 180cm bylo wiecej jestem na diecie robie cwiczenia z nieduzymi ciezarkami bardziej na rozruch niz na mase miesniowa gram w koszykowke 2-3 razy w tyg po okolo 1,5 godziny biegania. Przez okolo 10 miesiecy pilem napoj bialkowy raz dziennie i jadlem tabletke aminokwasow i od 3 tygodni przestalem i czuje sie slabiej pracuje fizycznie 8godz na nogach bralem ostatnio antybiotyk. Czy przyjmowanie bialka nie jest szkodliwe czy moge to robic bez przerwy czy np miesiac a potem miesiac przerwy?

Witam,

ważne aby dostarczał Pan odpowiednie ilości białka z pożywienia, odzywka białkowa zas powinna być jedynie uzupełnieniem diety. Można ją spożywać bez przerwy o ile jest to produkt z pewnego i sprawdzonego źródła, bezpieczny bez sztucznych dodatków.
Odpowiednia dieta jest bardzo ważna przy ćwiczeniach fizycznych! Stanowi ona 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Posiłki okołotreningowe powinny być prawidłowo zbilansowane. Kaloryczność posiłków zależy oczywiście od intensywności treningu.
Proszę również zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Zalecam picie około 1,5 do 2l czystej wody mineralnej dziennie.
Jeżeli miałby Pan jeszcze pytania zachęcam do kontaktu:
joanna.wasiluk@o2.pl lub 506225670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk