Średnie stłuszczenie wątroby w wyniku badania obrazowego jamy brzusznej

Watroba nieco powiększona o wym. w linii pachowej przedniej15,5cm, o cechach niewielkiego do średniego stopnia stłuszczenia, bez uchwytnych zmian ogniskowych. Stan po cholecystektomii. Drogi zółciowe wewnatrzwątrobowe nieposzerzone. Pomiędzy głową trzustki a powierzchnią trzewną wątroby(kikut przewodu zółciowego?) obecna torbielowata podgięta struktura wielkosci 38x29mm z obecnością w świetle, prześciennie echogenicznych zmian wielkości 8mm i 10mm. Wskazane poszerzenie diagnostyki.

Lek. Katarzyna Szymczak

Proszę z wynikiem udać się do gastroenterologa. Konieczna będzie dalsza diagnostyka znalezionej torbieli, być może biopsja zmiany.
Pozdrawiam