Stan po konizacji szyjki macicy i wynik cytologii

Witam mam38lat jestem po konizacji szyjki macicy(wynik histopatologiczny szokujący PAP IV,CIN III).Nie mamy dzieci u męża stwierdzono astheozospermię.Błagam o poradę czy powinnam już się poddać usunięciu macicy(chociaż jest czysta i zapas rezerwy jajnikowej spory),a zmiany są na początku szyjki macicy,czy poczekać do następnego wyniku cytolog. i poddać się ICSI(było by to 3-cie).Oboje z mężem bardzo pragniemy potomka.Dodam jeszcze ,ze wynik HPV18 był poz.przed koniz.Chce poznać opinię polską.

Magdalena StusiĹska

CIN III oznacza zaawansowane zmiany, proszę niezwłocznie udać się do lekarza celem zaplanowania dalszej terapii. Usuninęcie macicy nie musi być konieczne.