Stan po operacji przetoki odbytu

4 tygodnie temu miałem zabieg przetoki około odbytniczej a dziś przerwała się żyłka słyszałem pękło w środku . Czy powinno się coś wyciągnąć czy tylko pęknąć , ta żyłka co pociągałem jest cała pękło w środku . Jestem w szoku myślałem że jest tam coś uczepione i trzeba wyciągnąć a tu przerwało się ...... Co teraz ???? wiem że ma być jeszcze jedna operacja ale czy już teraz ???

Witam!
Nie bardzo rozumiem, czy pętla z "żyłki" przerwała się, czy "żyłka" przecięła tkanki? Jeżeli to drugie to wszystko jest ok. Nie musi się Pan martwić. Jeżeli nitka pękła co jest mało prawdopodobne to gorzej. Ale jak Pan pisze od zabiegu minęło 4 tygodnie to leczenie zostało zakończone. Teraz należy obserwować czy nie wystąpi nawrót.
Został Pan zoperowany jedną z met. leczenia przetok. Polega ona na przewleczeniu nici przez światło przetoki i powolnym przecinaniu tkanek i jednoczesnym gojeniu. W ten sposób można doprowadzić do zamknięcia przetoki.
Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Galant

Szanowny Panie, Stanowczo zgadzam się z wypowiedzią, (bardzo odpowiedzialna, staranną i profesjonalną) Pana dr Krzysztofa Galanta.
Jeżeli, mogę coś dodać - proszę udać się do lekarza prowadzącego (ocena stanu przetoki). Proponuję również stary, ale bardzo skuteczny i dobry sposób na leczenie tego typu schorzeń: nasiadówki - kora dębu + oczar wirgilijski.
Więcej informacji: znany lekarz.pl, lub chirurgkrakow.com.pl
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski