Stan po OST i PZT a ryzyko wystąpienia nowotworu trzustki

Często teraz po śmierci Anny Przybylskiej , słyszy się o trzustce, Ja byłem już 4 krotnie w szpitalu , wpierw miałem OST a później PZT alkohol piję chyba tyle co każdy przeciętny Polak. Mój ojciec 30 lat temu miał prawdo podobieństwo raka trzustki, ale okazało się że to była jakaś nie wydolność, nie mama cukrzycy moje pytanie brzmi czy mogę powarznie zachorować Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

radziłabym nie spożywać alkoholu i regularnie zgłaszać się na kontrolę, ryzyko zachorowania istnieje ale nie musi wystąpić.

Pozdrawiam