Stan po usunięciu górnej szóstki

Jestem po usunięciu górnej 6 leczonej kanalowo ząb miał trudna budowę anotomiczna i był przeciązony i były w mi silny stan ropy ząb został usunięty w kawałkach i lekarze tylko powiedział że kość szczęki jest miękka co to znaczy ząb boli mnie i cała kość w okolicy tej rany i jestem opuchnieta i boli przy każdej próbie zjedzenia czegoś ile czasu moze boleć i po jakim czasie mam dzwonić do lekarza bo powiedział mam dzwonić jak coś będzie boleć

Po usunięciu zęba dolegliwości bólowe i obrzęk mogą się utrzymywać nawet do 14 dni, jednak wszystko zależy od stanu zęba i tkanek okolicznych. Jeśli ma Pani wątpliwości najlepiej udać się do gabinetu, gdzie przeprowadzany był zabieg. Być może trzeba wdrożyć farmakoterapię.