Co zrobić z tym bólem szóstki?

Od 2 dni boli mnie dolna 6. Mam dość zaniedbane zęby, bo dawno nie byłem u dentysty. Ząb ma juz prochnice. Martwi jednak to, że od strony zęba spuchły mi węzły chłonne, czuje, że mam napuchnięte dziąsło (ząb jest tak jakby wyżej) ale najgorsze, że mam problem z otwarciem szeroko szczęki. Czuje blokadę i ból. Jak dentysta sobie poradzi skoro nie otworzę dostatecznie szeroko ust? A do tego gorączka dzisiaj 37.5 stopnia. Czy najpierw dentysta da mi jakiś antybiotyk? Ibuprom Apap i Ketanol działają około 3 godziny.

Jeśli będą do tego wskazania podczas bezpośredniego badania w gabinecie, lekarz dentysta może zdecydować o zastosowaniu antybiotyku przed rozpoczęciem leczenia lub w trakcie.

Leki przeciwbólowe nie będą długo działać bez podjęcia leczenia przyczynowego (zarówno leki przeciwbólowe czy antybiotyk jedynie maskują problem, konieczne jest leczenie zęba powodującego stan zapalny.