Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stan przedzawałowy czy nerwica?

Dzień dobry. Mam na imię Daniel, mam 32 lata. Od około 3 miesięcy nie opuszcza mnie ból, pieczenie w lewej stronie klatki piersiowej. Nie jest on ciągły, nasila się jednak, gdy przychodzę do domu z pracy. Ból zaczął się parę miesięcy po tym, jak zacząłem pracować w nocy. Mój sen jest nieregularny i niestety krótki. Wiem, że powinienem spać dłużej, ale niestety nie zawsze mogę spać ok. 6 godz. Poza tym nie palę, prawie nie piję i regularnie gram w piłkę w sobotę i niedzielę, gdzie daję z siebie wszystko. Ból znacznie słabnie lub całkowicie znika w sobotę i niedzielę. To 2 dni, w które nie pracuję. Ból znacznie się nasila, gdy wracam do pracy. Czy powinienem udać się do lekarza, czy potraktować to jako nerwicę? Proszę o poradę.
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Stres a zawał serca

Nadmiar obowiązków, presja czasu, dynamiczne życie, powodują życie pod ciągłym stresem. Jego długotrwałe działanie niesie destruktywny wpływ na nasze zdrowie. Warto jednak pamiętać, aby nie obarczać stresu winą za rozwój wszystkich chorób, gdyż inne czynniki, mają w tym o wiele większy udział.

Witam!

Doradzam wizytę u lekarza, który będzie miał możliwość uzyskania większej ilości informacji na temat ogólnego stanu zdrowia oraz zbadania Pana. Na miejscu powinna być również możliwość wykonania badania EKG.

Zamieszczone w pytaniu informacje raczej nie wskazują na chorobę serca, m.in. dlatego, że dolegliwości nie nasilają się podczas wysiłku. Zastanawia się Pan, czy może wywoływać je stres związany z pracą - oczywiście, jest to prawdopodobne. Zanim jednak stwierdzi się psychogenną przyczynę objawów, należy wykluczyć patologie organiczne.

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy