Ból mięśnia w łydce od miesiąca

Witam. Od jakiegoś miesiąca boli mnie mięsień w łydce. Stosuje maści przeciwbólowe, amol oraz tabletki z ibumprofenem. Stosuje tez zimny okład ale nic nie pomaga. W mojej pracy często stoję i wtedy ból sie nasila, kiedy usiade minie i niedługo znów wraca. Czuje ze ten mięsień jest taki naprezony, jakiś naciagniety. Niestety do lekarza na chwile obecna iść Nie mogę, ponieważ jestem za granicą. Może wiecie Państwo jak mam sobie pomóc? Dziękuję i pozdrawiam Marta.

Najlepiej wybrać się do fizjoterapeuty, który oceni co się dzieje i jak pomóc. Nie wiadomo, w następstwie czego pojawił się ból, nie wiadomo w jakiej okolicy łydki. Doradzanie będzie się równać wróżeniu, ale proszę spróbować się porozciągać (delikatnie) lub pomasować ten mięsień twardą piłką np. do tenisa ziemnego, powolnym ruchem po całej długości naprężonego mięśnia. Za mało informacji żeby zapewnić, że pomoże, ale może chociaż zmniejszy ból w pracy. Pozdawiam