Guzy na rękach i nogach a ciężka praca fizyczna

Panie doktorze proszę mi napisać czy guzy w ciele są normalne? Bo mój mąż ma na rękach i na nogach,on stwierdził że to przez prace,że to przesilenie )ale ja nie do końca w to wierze.(mąż pracuje ciężko fizycznie na budowie). dziękuję za odp.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety zamieszczone przez Panią informacje są dość lakoniczne. Nie napisała Pani bowiem gdzie znajdują się opisane guzy, jakiej są wielkości, czy są bolesne, czy są twarde, przesuwalne, itd. Nie ma zatem takiej możliwości, by w ramach porady internetowej postawić jednoznaczną diagnozę. Wydaje się być jednak bardzo mało prawdopodobne by opisane zmiany były konsekwencją ciężkiej pracy fizycznej. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji Pani mąż koniecznie powinien skonsultować się z lekarzem POZ.