Swędzące i twarde grudki na rękach u 68-latki

Mama,wiek 68 lat,ma problem z jakimiś stanami zapalnymi na rękach;co jakiś czas na palcach,pod skórą,pojawiają się małe twarde grudki,które swędzą.Powiększają się, są czerwone, podobne jak po ukąszeniu komara; w kolejnych dniach rozchodzą się pod skórą, ale miejsca te są zaczerwienione, bolące,wrażliwe na dotyk, niekiedy przypominają jak po lekkim poparzeniu. Wcześniej znikały po paru dniach, teraz ten stan utrzymuje się dłużej i zanika.Przepisane maści nie pomogły-Hydrocortisonum i Lorinden C.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zmiany zdecydowanie wymagają bezpośredniej oceny specjalisty dermatologa. W ramach porady internetowej nie mam możliwości ocenić Pani skóry, co wyklucza możliwość postawienia jakiejkolwiek konkretnej diagnozy. Zdecydowanie sugeruję zatem konsultację dermatologiczną.