Stan zapalny i ropienie dziąseł

Witam, Miałam usuwaną dolną lewą 6 we wtorek. Okazało się, że mam stan zapalny i dziąsło zaszło ropą i lekarz stwierdził, że trzeba pilnie usunąć ząb. Jestem dalej strasznie napuchnięta i nadal przyjmuję antybiotyk. Moje pytania to: Kiedy minie mi ból i zejdzie opuchlizna? Opuchlizna jest najgorsza od spodu, tak jakbym miała napuchniętą brodę.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Dzień dobry,
skoro spuchnięte są obszary pod brodą, nastąpiło przemieszczenie ropnia w głębsze obszary co dość utrudnia gojenie. W krótkim czasie, 2-3 dni po ekstrakcji, antybiotyk powinien Pani pomóć. Jeżeli opuchlizna nie schodzi, albo staje się bardziej bolesna, należy udać się do lekarza, który usuwał ząb. Nie gojący się stan zapalny jest w takiej sytuacji bardzo niebezpieczny.

Specjalista w dziedzinie stomatologii.
0

Opuchlizna zazwyczaj schodzi po kilku dniach od rozpoczęcia leczenia antybiotykiem, zazwyczaj 3-4 dni. Wszystko zależy jednak od Pani predyspozycji, dawki antybiotyku oraz częstości przyjmowania jaką zalecił lekarz. Jeżeli opuchlizna występuję razem z nieustępującym bólem dziąsła proszę pilnie skontaktować się ze stomatologiem i udać się na konsultację.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy